İletişim: theistunc@gmail.com

İnternetten Para Kazanmak Artık Çok Kolay!

Türkiye'nin Tarafsız Sitesi

İnternetten Para Kazanmak Artık Çok Kolay!

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Öncelikle internetten para kazanmak günümüzde hemen hemen herkesin istediği şeyler arasındadır. Ancak internetten para kazanmak için bazen uzun bir süre emek vermek gerekebilir. Güzel şeyler ekeceğiz ki güzel bir şeyler biçelim. Uzun süre emek verdiniz ama hala kazanç sağlamakta zorlanıyorum diyebilirsiniz. Ne yazık ki güzel olduğu kadar bazıları için beklentileri hemen karşılamadığı için morel bozukluğu ve üzüntü sebebi olabiliyor. Peki ya internetten para kazanmaya nerden ve nasıl başlamalıyım ? Ne yapmalıyım ?  Evet arkadaşlar konumuza yavaş yavaş geçelim…

 

#1 İnternetten Para Kazanmanın En İyi Yöntemleri Nelerdir ?

İnternetten para kazanmak için bir çok şey hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmez, gereken tek şey tutku ve istek olmalıdır. Severek yapmalısınız. Bu sayede hatalarınızı daha net görebilirsiniz ve bundan ötürü doğru olanı daha çabuk görüp hızlı bir şekilde başarıya ulaşabilirsiniz.
Başarılı olmak istiyorum ne yapmalıyım ? Arkadaşlar günümüz dünyasında insanların bir çok ihtiyacı var ve bunları araştırmak gidermek için büyük bir kısmı internetten faydalanıyor. Sizde ilgi alanınıza göre insanlara ve toplumunuza faydalı olabilecek türden özgün içerikler üretmelisiniz. Kuşkusuz bu internet aleminde size hoş ve büyük bir kitle kazandıracaktır. Tabi ki bunun için uzun bir zaman harcamanız gerekecektir. Her şeyden önce sabırlı bir birey olmalısınız. Başarınızın verdiğiniz çaba ile doğru orantılı olacağından emin olabilirsiniz.
Başarılı bloglar,  siteler, youtuberler, vineciler vb. alanlarda belirli bir kitle sahibi olan insanlar ortaya kayda değer ve emek dolu bir ürün koydukları için başarılı olmuşlardır. İnsanların beğenisini kazanmak insanlara karşı sevgi kazanmak kolay bir şey olmasa gerek. Ve genel olarak bu insanlar ilk etapta para için değil de zevk için veya başka bir deyiş ile hobi olarak yaparlar sonradan kazanç elde ettiklerinde ise kendileri de buna çok şaşırırlar.

Peki bu doğrultuda siz ne yapmalısınız ?

 

#2 Hangi kitleye hitap edeceğinizi ve ne yapacağınızı belirlemelisiniz!

Hakim olduğunuz bir konu mutlaka vardır. Sevdiğiniz ve yapmaktan zevk aldığınız. Korkmayın bu konu hakkında uzman olmayabilirsiniz. Dost bloglardan araştırmalar yaparak okuyarak uzmanlaşabilirsiniz. Bu noktada önemli olan sevdiğiniz işi yapmak sevdiğiniz konulara değinmek ve insanları bilgilendirmek sonucunda hedefinize ulaşmak olmalıdır. Tekrardan değinmek isteriz ki herşeyin başı sabırdır.

 

#3 Blog açın, Youtube kanalı açın!

Topluma faydalı bilgiler vereceğim veya güncel haberleri takip edip insanları en hızlı şekilde ben haberdar edeceğim diyorsanız bir blog açmalısınız. Bir video merakınız var ve video delisiyseniz işe bir youtube kanalı açarak başlayabilirsiniz.  Blogunuz veya youtube kanalınız sizin internet dünyasındaki eviniz olacaktır.

 

#4 En önemli noktalardan biri; Kaliteli içerik üretin!

Kendinize özgü ve derin araştırmalar sonucunda yazılmış emek verilmiş içerikler üretin. Alıntı, çalıntı içeriklerle para kazanmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin harcadığınız zamanın boşa gitmesini istemezsiniz diye düşünüyorum. Siz siz olun kendiniz üretin kendinizin kazanın. Google özgün içerikleri sever.

Arkadaşlar uzun dönemli sonuçlara odaklanmalısınız kısa zamanda binlerce lira kazanma hayaliniz varsa şimdiden hayal kırıklığına uğrayacağınızı belirtmek isteriz. Elbette ilk başlarda moreliniz bozulacaktır. Bildiğimiz üzere önemli şeyleri başarmak kolay değildir bunun için zaman ve sabır gereklidir. Sizde de o sabrı görüyoruz başaracağınıza canı gönülden inanıyoruz. Unutmayın bu süreç çok zaman alabilir. Yılmadan devam etmelisiniz.

Evet arkadaşlar, artık blogger olmaya karar vermiş bulunmaktasınız sanıyoruz ki. Bloğunuzun konusunun ne olacağını içerikleriniz ne ile alakalı olduğunu ilk etapta belirlemiş olmalısınız!
#5 Blogu oluşturdum nelere dikkat etmeliyim ?

İlk amacınızın para olmamasına dikkat etmelisiniz. Neden mi para kazanmak için oluşturduğunuz içerikler okuyucu tarafından beğenilmeyebilir , hoş karşılanmayabilir.
Milyonlarca blog var peki ya siz nasıl dikkat çekeceksiniz ? Okuyucu neden sizi seçecek ? Sadece özgün ve ilgi çekici yazılarınızla okuyucuların dikkatini kendi bloğunuza toplayabilirsiniz!
Görselleriniz kaliteli olmalı, kimse görüntü kalitesi düşük görsellerden hoşlanmaz. Blogunuzun kalitesini düşürür. Bunu aklınızın bir tarafına yazın mutlaka!
#6 Hangi platformu tercih edip blog açmalıyım Rivrivmen ?

Evet çok güzel bir soruya değindin sayın okuyucum! Tercihine göre ücretli ya da ücretsiz platformlarda blog sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz platformlarda en popülerleri bildiğiniz üzere, Blogger ve WordPress. Bu platformlarda profesyonellik ön planda tabiki popülerlikleri bundan dolayı olsa gerek! WordPress Blogger’a göre birkaç gömlek daha profesyonel çalışmalar yapabileceğiniz bir platformdur. Bunun nedeni ise WordPress’in size daha geniş kapsamlı tema ve ayarlar bütünü sunmasıdır.
Genel olarak insanlarımızın ücretsiz platformları seçme nedeni ise uğraştırmıyor ve zahmet gerektirmiyor olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Eğer sizde uğraşma taraftarı değilseniz ücretsiz bir blog sayfası için Blogger veya WordPress’te ücretsiz ve zahmetsiz bir blog sahibi olabilirsiniz. Gelin güzel bir benzetme yapalım! Size hangi işi sevdiğinizi soruyorlar , siz alanınızı belirliyorsunuz ve üstelik herhangi bir bedel ödemiyorsunuz! Adınızı duyurmak ve işinizi büyütmek tamamen sizin elinizde.  Yaratıcı olun ve büyük kitlelere sahip olun, saygınlığınız artsın, insanlara örnek bir birey olun.
 
#7 Hayır Rivrivmen! Ben kendime özel alan adımında olmasını istiyorum.
 
Sayın okuyucularımız içiniz rahat olsun! Hem ücretsiz blog sahibi olup hem de yıllık düşük bir ücret ödeyerek özel alan adı sahibi de olabilirsiniz. Örneğin; Blogger’da bir blog oluşturduk.  (Rivrivmenblog.blogspot.com ) Fakat blogspot.com uzantısı yerine sadece .com .org .net gibi bir uzantıya sahip olmak istiyorsunuz. Alan adınızı satın alıp sonra blogger’e ücretsiz bir şekilde bağlayabiliyorsunuz. Evet artık sizin de özel bir alan adınız var.
#8 Rivrivmen özel alan adını nasıl ücretsiz açtığım bloguma bağlayacağım ?
 
1. Adım: Blogger’e giriş yapmalısınız.

 

Ayarlar > Temel > Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlamaya giriyoruz.
 
Aşağıdaki görsel karşınıza çıkması lazım.

 
 
 Aşağıda kırmızıyla işaretlenmiş olan alana satın aldığmnız alan adımızı yazıyoruz ve Kaydet diyoruz.

 

Satın aldığmız alan adını, artık blogger içerisine eklemek için Cname giriyoruz…  Karşımıza 2 adet Cname çıkacaktır. Bunları kopyalayarak bir not defterine yazalım. İleride bu bilgileri lazım olacak. Kaydet butonuna  basıyoruz ve karşımıza aşağıdaki ekran çıkmalıdır.
Not: Her bloggerın kendine ait Cname kaydını buradan oluşturması gerekir.
2. Adım: DNS Hizmeti İle Blogger.com’u Bağlıyoruz
Blogger.com’den aldığımız Cname’ler ile hangi firmadan alan adı satın aldıysak. Örneğin; isimtescil.com , natro.com , godaddy.com gibi erişim sağlayarak müşteri girişinizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde görmüş olduğunuz alan karşınıza çıkacaktır. (Biz natro.com’u örnek gösteriyoruz) Görmüş olduğunuz alandan aktif alan adlarınız bölümüne tıklayarak. Alan adlarınızı göreceksinizdir.

Bir sonraki aşamada ise işlem yapmak istediğimiz alan adını seçiyoruz ve “yönet” butonuna basıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra  “alan adı yönetim paneline” yönlendiriliyoruz.

Alan Adı Yönetim Panelinden , Profesyonel DNS servisi kısmına tıklıyoruz ve “ Yönet” kısmına tıklıyoruz.
Aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere Host(A) Kayıtları kısmına 4 adet IP adresi gireceğiz. Alt Alan Adı kısmı boş kalacak biçimde IP adreslerini bu bölüme ekliyoruz.

 

 

Eklememiz gereken IP adresleri bunların benzeridir:
216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21
 
Aşağıdaki görselde göreceğimiz, Cname Kayıtları kısmına blogger içerisinden tarafımıza verilen kayıtları görselde olduğu gibi ekliyoruz ve işlemlerimizi tamamlıyoruz.

 

İşlemimizi tamamladıktan 1-2 saat sonra daha erkende olabilir. Blogger.com’a giriş yapıyoruz ve Ayarlar > Temel  > Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın kısmından “Kaydet” kısmına tıklıyoruz. İşlemimiz tamamlandı hayırlara vesile olsun!
 
 
Evet arkadaşlar blogumuzu açtık özel alan adımızıda bloğumuza bağladık! Şimdi sırada sizin için ve bloğunuz için çok önemli bir kavram var! SEO…
 

 

#9 SEO NEDİR ?
SEO” (Search Engine Optimization), kısaltması olarak bilinmektedir. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemektelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu olduğunuda belirtmek isteriz.
Seo, başka bir deyiş ile sizin arama motorlarında arama optimizasyonu sayesinde daha da iyileşmenizi ve web sitenizin, bloğunuzun değer kazanmasını sağlar. Bunun yanı sıra arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanızı bundan dolayıda ziyaretçilerinizin artmasına neden olur.

 

#10 Önemli bir nokta: DOĞRU DOMAİN (ALAN ADI)
 
Blogumuzu açtık ve sonra kendimize doğru bir alan adı bulmamız gerekmektedir. Çünkü alan adı belirlemek çok önemlidir.  Alan adınız akılda kalıcı olmalıdır. Kendimize daha profesyonel ve yapacağımız işi anlatan insanlar tarafından kolay telaffuz edilen hoş bir alan adı bulmalıyız! Ayrıca seçeceğimiz alan adı daha önce kullanılmamış olmalıdır. Taklitlerden uzak durmalıyız daha sonra başımız ağrır. Özgün ve doğru alan adı seçimi yapmalısınız.

 

#11 Blogunuz Tasarımı Okuyucuyu Kendine Çekmeli
 
Doğru bir alan adı seçtiğimize göre artık okuyucuyu kendimize çekmeli ve sitede uzun süre tutmalı adeta sitenin devamlı müşterisi yapmalıyız. İçeriğimize ve tarzımıza uygun eşi benzeri bulunmayan kendimize has bir tasarım kullanmalıyız. Özellikle mobil ve tablet destekli olmasına özen göstermeliyiz. Temamızın renk uyumu okuyucularımızın gözünü yormaması gerekir. Bu husus çok önemlidir, dikkate alınmalıdır. Hazır temalar var ancak kendinize özgü bir tema kullanmak muhteşem olur inanın bize!
 
 
#12 Rivrivmen Seo Nedir Dedin, Nasıl Yapılacağını Söylemedin ?
 
Evet sayın okuyucum haklısın haydi Seonun nasıl yapılacağından bahsedelim! Ziyaretçilerimizin blogumuza ve içeriklerimize ulaşabilmesi için ve google’de veya diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmemiz için. Seo çalışmaları yapmamız gerekmektedir. Örneğin; Blogumuzu google’a eklemeliyiz. Www.google.com/webmasters adresine girip gerekli alanları doldurmalyız. Blogumuz Google tarafından gözden geçirildikten sonra google’a eklenecektir. Bunun yanı sıra aynı yöntemlerle diğer arama motorlarına da ekleyebiliriz blogumuzu! Artık bize özgün ve ilgi çekici içerikler girip ,üst sıralara çıkmak ve ziyaretçileri memnun etmek düşüyor sanıyoruz ki! Tabiki seo çalışmaları bloğumuzun arama motorları tarafından fark edilip öne çıkarılması için en önemli yollardan birtanesidir. Lakin bunun en büyük destekçisi yazdığınız özgün ve ilgi çekici yazılar olacaktır. 
 
#13 İçeriklerinize Etkili Açıklamalar Eklemeyi Unutmayın!

Sayın ziyaretçilerimiz bu yazılanları uyguladığınız vakit hayalinizdekinden daha fazla kazanacağınızdan emin olabilirsiniz! Rivrivmen iyi günler diler.
 
 

 

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: